Velehrad - informace o městě

Ve Velehradě se nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě náležící od roku 1890 jezuitům. Každým rokem se 5. července konná Národní pouť na Velehradu, právě u příležitosti svátku svatých Cyrila a Metoděje.

TIP na výlety v okolí Velehradu

Velehrad je výchozí bodem pro turistiku ve Chřibech, které se táhnou středem Moravy a oddělují rovinatou oblast Haná od jižních oblastí Slovácka. Tato nádherná turistická oblast rozmanitá na přírodní skvosty a krásy, kde se snoubí historie a přírodní krásy vás vítá k prohlídce.

Navštivte obec Buchlov, která je nejen proslulá svým vinařstvím – Buchlovská vína - ale také se v ní nachází hrad i zámek. Architektonickým skvostem je zámek vybudovaný ve stylu pozdní renesance. Vnitřek zámku je bohatě zdoben freskami a dalšími uměleckými předměty. Obkoupuje ho překrásný park s množstvím exotických stromů a keřů. Hrad Buchlov byl původně založen jako strategická obranná pevnost středního Pomoraví a dnes patří mezi nejvýznamnější památky české rané gotiky.

Lázně Leopoldov na Smraďavce jsou rekreačním letoviskem nacházejícím se v malebném údolí Chřibů nedaleko Buchlovic. Bývalý lovecký zámeček patřící k zámku Buchlovice je dnes vyhledávanými lázněmi v přírodě Chřibů.

Tip na ubytování na Velehradu ve Chřibech: Hotel U Velehradu je příjemný rodinný hotel, ve kterém naleznete i vinárnu, bar a kavárnu. Navíc je přátelský ke všem vašim domácím mazlíčkům a všem gurmánům nabízí bohatou nabídku domácíh i globálních specialit.

TOPlist