Těrlicko - informace o městě

U vodní nádrže Těrlicko a mezi Havířovem a Českým Těšínem se nachází obec Těrlicko, která je jednou z nejstarších obcí na Těšínsku. Těrlicko spadá pod okres Karviná a kraj Moravskoslezský. Téměř 13 procent obyvatel Těrlicka se hlásilo k polské národnosti.

Přehrada Těrlicko tvoří důležitou rekreační oblast Těšínského Slezska a je zásobárnou průmyslových závodů regionu vodou. Okolí přehrady je obklopeno malebnou a členitou Těšínskou pahorkatinou, která turistům poskytuje vděčné trasy po zvlněné krajině s hezkými výhledy na Beskydy...

TIPY na výlety v okolí Těrlicka

Frýdek Místek, ležící od Těrlicka na jihozápad, má co nabídnout svým návštěvníkům v oblastech kultury, historie i sportu. Frýdek Místek je nejenom bránou do Beskyd, kde nacházejí útočiště milovníci letních i zimních sportů, ale také zde své stopy zanechal významný český spisovatel Petr Bezruč, na jehož počest vznikl literární klub Petra Bezruče či Kulturní sdružení Bezručův kraj. Nenechte si ujít nejdůležitější frýdeckou památku – zámek ze 17. století s muzeem Beskyd. Ve Frýdku Místku se můžete ubytovat například v útulném Hotelu Nošovice.

Udělejte si příjemnou procházku kolem Těrlické přehrady. Provede Vás naučná stezka Těrlicko. Stezka vede podél meandrující říčky Stonávky. Trasa naučné stezky je dlouhá 2,5 km a navazuje na modrou turistickou trasu Frýdek Místek - Žermanická přehrada - Těrlická přehrada - Český Těšín. Zpestřete si rekreační aktivity na Těrlické přehradě a projděte se naučnou stezkou doprovázenou informačními tabulemi!

TIP na ubytování na Těrlicku je Penzion Tarem, který je situován na břehu Těrlické přehrady a poskytuje pohodlné rodinné levné ubytování.

TOPlist