Telč - informace o městě

Jste vítáni ve městě jež básníky inspirovalo, malíře okouzlilo a filmové režiséry zaujalo, ve městě Telč. Renesanční perla Telč je zapsaná na seznam Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a každým rokem hostí mnoho muzikantů a hudebníků na festivalu Prázdniny v Telči. Telč je ovšem zajímavá i historicky. Historické jádro Telče patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím. Upoutá nádherným náměstím, kde se nachází i renezanční zámek Telč či parním mlýnem. Nádherná sgrafita a fresky, kterými jsou měšťanské domy zdobené, jsou inspirovány Itálií a dodnes jsou skvostem jako za vlády pánů z Hradce – za svých nejslavnějších časů.

Tipy na výlety v okolí Telče

Telč je obklopena rybníky a procházka třeba po hrázi Ulického rybníka bude pro Vás jistě velmi příjemná. Z hráze je nádherný a fotogenický pohled na kus města. Vydlážděná cesta kopírující břehy Staroměstského rybníka je také oblíbeným cílem výletníků. I proto, že chodník lemují barokní sochy jako je anděl Strážce, socha sv. Jana Nepomuckého či sousoší panny Marie a archanděla Gabriela.

Prastarý hrad se nachází asi 8 kilometrů severozápadně od Telče. Hrdě zde stojí již od poloviny 14. století kdy hrad jménem Hoštejn nechali vystavět pánové z Hradce. Nedobytný hrad vztyčený na skalnatém výběžku ve výšce 667 m n. m. Byl obehnán masivní gotickou zdí a několikrát změnil majitele. Zachariáš z Hradce gotický hrad zvelebil na pohádkové sídlo - renesanční lovecký hrádek. Dnes je v prostorách hradu lesnické muzeum.

Nádherný pohled na Telč se vám naskytne z vyhlídkové věže, rozhledny Oslednice. Jak se k ní dostat? Stačí sledovat žlutou značku vedoucí od vlakového nádraží v Telči vedoucí přímo k rozhledně a poté vystoupat pár desítek točivých schodů. Budete odměněni pohledem na pohádkovou Telč, nejvyšší horu Vysočiny Javořice, do malebných Dačic či se jen tak kochat zvlněnou krajinou.

TIP na ubytování: V Telči zajisté budete chtít strávit více než jeden den. Rezervujte si proto své ubytování v některém z hotelu, penzionu nebo apartmánu v Telči. Pomocníkem Vám budou recenze od skutečně ubytovaných klientů či rozsáhlá fotogalerie jednotlivých hotelů a penzionů.

TOPlist