Sušice - informace o městě

Sušice je městečko v Plzeňském kraji, které leží na řece Otavě a žije v ní zhruba 11 600 obyvatel. Sušice byla kdysi před naším letopočtem obydlena Kelty a zbytky hradiště jsou k vidění na nedalekém vrchu Sedlo. Ve středu města Sušice nalezneme krásné historické centrum, které je městskou památkovou zónou a na náměstí stojí také budova Muzea Šumavy.

Tipy na výlety v okolí Sušice

Sušice je situována v šumavském podhůří, a proto je často nazývána jako vstupní brána CHKO a NP Šumavy. Pokud jste ubytováni v Sušici, například v Hotelu U Daliborky, můžete se vydat stezkou „Ze Sušického náměstí na Svatobor“. Vrch Svatobor je výrazná dominanta Sušice, na němž je situována rozhledna postavená v roce 1934. Nádherný výhled se naskýtá na Šumavu, na hrad Rábí i na město Sušice. K rozhledně vás z náměstí Svobody dovede červeně značená stezka a zpět žlutě značená stezka. Můžete vyrazit i autem nebo na kole. Počítejte s převýšením 400 metrů.

Středním Pošumavím vede tzv. Farmářská stezka, která měří více než 20 km. Stezka z velké části vede klidovým územím Přírodního parku Kochánov, kde se zemědělství věnuje řada farem, a vy tak můžete poznat současné zemědělství, které navazuje na historickou tradici. Cestou uvidíte zachovalé stavby lidové architektury, obrovské státem chráněné modříny, přičemž se vám naskytnou krásné výhledy do malebného okolí Šumavy.

TIP na ubytování v Sušici je v hotelu Zámek Sušice, který nabízí jedinečné ubytování v zámeckých prostorách.

 

TOPlist