Špindlerův Mlýn - informace o městě

Špindlerův Mlýn je nejoblíbenější horské středisko nejen v Krkonoších, ale v rámci celé České republiky. Špindlerův Mlýn přiláká turisty díky své poloze v srdci Krkonoš, a také outdoor, wellness a relaxačními aktivitami, které přibývají každým rokem a Špindlerův Mlýn tak může nabídnout komplexní služby i pro náročnou klientelu.

Tipy na výlety ve Špindlerově Mlýně

Na vrcholu naší nejvyšší hory Sněžky jste asi byli. A v nitru? V důle Kovárna se po staletí těžila měď, arsen a železo. Nyní si můžete důl prohlédnout, vstup se nachází poblíž boudy Kovárna v Obřím dole v nadmořské výšce 1 000 metrů. Podzemní trasa je dlouhá asi 250 metrů, počítejte s nízkým profilem štoly. Bude vám zapůjčena přilba, plášť, čelní svítidlo a dokonce si budete moci vyzkoušet práci středověkých horníků.

Při svých toulkách po krásách Krkonoš byste neměli vynechat pramen naší největší řeky Labe. Vyvěrá na Labské louce, v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. U pramenu Labe jsou umístěny erby měst, jimiž řeka protéká. Celkem jich je 26. A kudy k němu? Ze Špindlerova Mlýna vyjeďte lanovkou na Medvědín, odtud je to necelých 9 km. Při zpáteční cestě běžte po červené značce - spatříte úchvatný Pančavský vodopád, který je nejvyšší v České republice.

Strmý hřeben, který je tvořený svorovou rulou a křemencem se nazývá Kozí hřbety. Najdete jej mezi dolem Bílého Labe a mezi sv. Petrem a bývá hojně navštěvován turisty v letním období. Ovšem chůze po samotném hřebenu je zakázána, můžete jít po tzv. Staré Bucharově cestě na vyhlídku Krakonoš. Pozor – v zimě je Stará Bucharova cesta uzavřena, a tak jsou Kozí hřbety nepřístupné!

V zimě i v létě, po lyžích i po pěší tůře můžete relaxovat v aquaparku Špindlerův Mlýn, kde naleznete tobogany, vířivky, saunu, páru a podobné, co patří ke každému aquaparku.

TIPy na ubytování ve Špindlerově Mlýně: Na bohatou nabídku ubytování v hotelech, penzionech i apartmánech se podívejte tady. Pomocníkem při výběru ubytování vám bude rozsáhlá fotogalerie každého ubytovacího zařízení i recenze od skutečně ubytovaných zákazníků.

TOPlist