Rusava - informace o městě

Valašská obec Rusava je situovaná v nitru Hostýnsko-vsetínských vrchů, kde je nejznámějším místem vrch Svatý Hostýn – 2. nejpamátnější místo v ČR po Velehradu. V klidné obci Rusava se v zimě zprovozňuje lyžařský vlek s umělým osvětlením a v létě se otevírá přírodní koupaliště se solárním ohřevem vody. V Rusavě si své najdou i rybáři či milovníci kempování.

TIPY na výlety v okolí Rusavy

Nenechte si ujít výlet do Kroměříže, jíž domanuje Arcibiskupský zámek s nádhernými květinovými zahradami, který je zapsán v seznamu UNESCO. V Kroměříži, v tzv. hanáckých Aténách, se každoročně koná festival ForFest, který se postará o vaši kulturní zábavu v Kroměříži.

Nejnavštěvovanější a druhé nejpamátnější poutní místo na Moravě představuje Chrám Nanebevzetí Panny Marie na Sv. Hostýně. Hostýnská hora se svou svatyní je cílem tisíců poutníků, kteří zde nacházejí své útočiště. Na Svatý Hostýn se nejlépe dostanete z Bystřice pod Hostýnem.

TIP na ubytování na Rusavě je Hotel Rusava, kde si své ubytování vybere opravdu každý, neboť hotel nabízí pokoje tříhvězdičkového a dvouhvězdičkového komfortu a dále chatky či bungalovy za velmi přátelské ceny.

 

TOPlist