Praha-západ - informace o městě

Praha-západ je okresem, který čítá 79 obcí, včetně 9 měst a 2 městysů. Praha-západ má rozlohu přes 580 km² a necelých 110 000 obyvatel. Území okresu Praha-západ obepíná město Praha ze západu a jihu. Roztoky jsou největším městem a sídlem okresu je Praha.

TIPY na výlety na Praze-západ a zajímavosti Prahy-západ

Hrad Okoř, o kterém zpívá známá písnička, je umístěn nedaleko Prahy, mezi Kladnem a Roztoky. Okoř je jedničkou mezi výletními místy v okolí Prahy a není se čemu divit. Romantická rozsáhlá zřícenina Okoř je také místem konání různých kulturních či společenských akcí a místem, kudy vedou cyklistické i turistické trasy v okolí Prahy.

Průhonický park, který byl založen hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Taroucou roku 1885, je mimořádným estetickým a uměleckým dílem. Zemědělská krajina byla přetvořena v úžasné dílo tvořené rybníčky, členitými údolími říčky Botiče, cizokrajnými dřevinami, vyhlídkami i tisíci dřevinami a květinami. Krajina má uměleckohistorický význam evropského rozsahu. Průhonický park se pyšní rodem Rododendron čítající kolem 8 000 kusů těchto rostlin! Kudy tudy do Průhonického parku? Z Metra C „Opatov“ linkami 363 a 385.

TIP na ubytování v okrese Praha-západ je Family Hotel Okoř ve vesničce Okoř, který je vhodný jako ubytování a zázemí pro rodinou rekreaci i firemní akce.

TOPlist