Nové Hrady - informace o městě

Město Nové Hrady je situováno v Jižních Čechách na rozmezí CHKO Třeboňsko a Přírodního parku Novohradské hory. Nové Hrady jsou jedním z mála míst v ČR, kde se nachází necelý kilometr od sebe hrad, zámek i klášter.

Samotné město Nové Hrady se rozkládá okolo čtvercového náměstí s radnicí a věžičkou. Vedle náměstí stojí renesančním kostel sv. Apoštolů Petra a Pavla a klášter servitů. Z původního opevnění města se dochovala empírová Dolní brána a zbytky hradebních zdí.

Hrad Nové Hrady byl vybudován na místě staršího hradiště a byl původně tvrzí. Gotický hrad vznikl ve 13. století a za další staletí se vystřídalo několik majitelů. Hrad byl také mnohokrát poničen. V dnešní době je rekonstruován, rozšířen a částečně zpřístupněn veřejnosti. Rozhodně stojí za návštěvu. Asi 200 metrů od hradu se můžete ubytovat v Penzionu Pod Hradem, kde si zarelaxujete v bazénu se slanou vodou a při wellness procedurách!

TIPY na výlety v okolí Nových Hradů

Udělejte si výlet na kolech či pěšky do Novohradský hor, ke kterým je vstupní brána právě město Nové Hrady. Téměř nedotčený kraj sluncem prozářených luk, šumících potoků, rozlehlých lesů a malebných rybníků, je protkaný spletí cest, po kterých se můžete nerušeně procházet. Čas od času narazíte na nějakou vesničku, kde se můžete občerstvit a vydat se zpět do vzácně zachovalé přírody.

TIP na ubytování v Nových Hradech je Penzion Kamínek, který nabízí pohodlné a stylové ubytování uprostřed luk a lesů.

TOPlist