Malá Morávka - informace o městě

Jedním z nejdůležitějších rekreačních center Hrubého Jeseníku se stala obec Malá Morávka ležící asi 10 km na sever od města Rýmařov. Malá Morávka je obklopena zalesněnými stráněmi kopců a rozkládá se v jihovýchodní části CHKO Jeseníky.

V zimním období je Malá Morávka – Karlov oblíbeným lyžařským areálem pro začátečníky i zkušené lyžaře. V létě se z Malé Morávky vychází zdolat vrchol Jeseníků Praděd nebo na jiné cyklistické a pěší výlety po Jeseníkách.

TIPy na výlety v okolí Malé Morávky

Což takhle vyrazit po Jeseníkách na kole? Oblíbená je značená trasa zvaná „Okolo Malé Morávky přes Malou Hvězdu“, která začíná u Infocentra Malá Morávka a směřuje právě na sedlo Hvězda. Odtud po modré značce na vyhlídku Nad Ludvíkovem a na křižovatku turistických tras Malá Hvězda. Poté serpentinami dolů, po odbočení doprava se napojíme na silnici a asi po půl kilometru opět odbočíme doprava na polní cestu, která se napojuje na cyklotrasu vedoucí k silnici zpět do malé Morávky. Celkově ujedete 21,6 km a cyklotrasa je vhodná pro horská či crossová kola a je středně obtížná.

Obec Karlova Studánka leží asi 7 km na sever od Malé Morávky a říká se o ní, že je vstupní branou na Praděd. Toto horské místo je nejen klidnými lázněmi a také významným lyžařským střediskem. V Karlově Studánce vyvěrají prameny železité kyselky a je tu prý nejčistší vzduch ve Střední Evropě! Samotná procházka po kolonádě a kolem lázeňských domů přináší potěšení a načerpání energie. 8 unikátních minerálních pramenů vyvěrajících na Karlově Studánce si můžete ochutnat i stočit v Pitném pavilonu  .

TIP na ubytování v Jeseníkách na Malé Morávce je v Penzionu Pod kapličkou, kde vám udělá radost ubytování v domácím prostředí, stejně jako letní zahrádka s venkovním krbem.

TOPlist