Loučná pod Klínovcem - informace o městě

Loučná pod Klínovcem je vyhledávaným rekreačním střediskem, a to jak v létě, tak i v zimě. Leží na úpatí nejvyšší hory Krušných hor Klínovec a je nejvýše položeným městem v chomutovském regionu. Město Loučná pod Klínovcem leží podél toku řeky Polava, který tvoří přirozenou hranici s Německem.

V sousedním rekreačním středisku v Krušných horách – Božím Daru se nachází národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště. Je největší rozlohou v Krušných horách a těžba rašeliny tu probíhala až do druhé světové války. Již skoro 50 let je toto území chráněno, neboť zde roste vzácná flora. Uvidíte zde třeba masožravou rostlinu rosnatku okrouhlolistou, břízy trpasličí či klečí. Prochází zde i naučná stezka dlouhá přes 3 km a čeká vás na ni 12 zastavení.

Vydejte se na nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec, jenž je 1244 m n. m. vysoký. Na vrcholu se nachází 80 metrová telekomunikační věž a vysoká rozhledna spolu s hotelem. Na Klínovec vás doveze sedačková lanovka z Jáchymova, v létě horu zdolává sousta cyklistů i pěších v zimě je pak rájem pro sjezdaře a snowboardisty – areály Klínovec jih a Klínovec sever se těší své oblibě.

TIP na ubytování v Krušných horách v Loučné pod Klínovcem je Horská vila Meluzína, který nabízí pěkné a útulné ubytování.

TOPlist