Kovářská - informace o městě

Na hřebeni Krušných hor je situována obec Kovářská. Jejím okresem je město Chomutov, ležící v Ústeckém kraji. Obec Kovářská je hojně navštěvovaná díky své poloze a křižovatce cyklostezek i pěších turistických tras.

TIPY na výlety v okolí Kovářské

Pokud chcete krásu Krušných hor opravdu poznat, zkuste se vydat Krušnými horami na kole. Celkem 242 km tras přináší Krušnohorská magistrála, která je napojená na Labskou magistrálu. Cestou budete míjet Božídarské rašeliniště, pojedete pod vrcholem Klínovec anebo se můžete zastavit v překrásných Františkových Lázních. Nesmíme také opomenout Špičák – čedičovou horu, která bývávala nejvyšší sopkou ve Střední Evropě.

Nejvýše položené městečko – Boží Dar je od obce Kovářská vzdáleno 10 km a v zimě láká návštěvníky významným lyžařským střediskem pro běžecké i sjezdové lyžování. V letním období je ideálním výchozím bodem k Božídarskému rašeliništi. Přímo z náměstí Božího Daru vede naučná stezka, která vás provede touto pozoruhodnou přírodní rezervací.

Navštivte také naučnou stezku Jáchymovské peklo, která vznikla, aby se nezapomnělo na nelidské podmínky, jenž museli trpět horníci, často političtí vězni, těžící uranovou rudu – smolinec. Naučná stezka začíná na historickém náměstí v Jáchymově a prochází místy, kde stály v 50. letech minulého století tábory. Jednou ze zastávek je významný důl Svornost, ve kterém se stále těží, a to konkrétně radioaktivní voda pro léčebné lázně Jáchymov.

TIP na ubytování v Kovářské je Penzion Avionika, který nabízí dostatek pohodlí i pro rodiny s dětmi.

TOPlist