Kostelec nad Orlicí - informace o městě

Kostelec nad Orlicí je městečko nacházející se v Královéhradeckém kraji a ležící asi 7 km od Rychnova nad Kněžnou.

Co navštívit v Kostelci nad Orlicí

V Kostelci se nachází celá řada zajímavých staveb. Zvláštní stavbou je renesanční kostel J. A. Komenského na náměstí sloužící jako modlitebna husitské a evangelické církve. Na náměstí zůstaneme, neboť je zde rozeseto také množství většinou barokních soch, empírová kašna a mariánský sloup, které rozhodně stojí za vidění. Nový zámek je čistě empírovou stavbou s rozlehlým zámeckým parkem a bohatými soubory obrazů, grafiky a nábytku. Anglický park má pak vysokou přírodně krajinářskou hodnotu.

Tipy na výlety v okolí Kostelce nad Orlicí

Rychnov nad Kněžnou aneb město orlických muzeí se chlubí řadou krásných sousoší jako např. Sousoším v. Floriana, sv. Kříže a sv. Jana Nepomuckého nebo také kostelem sv. Havla. Ovšem k nejvýznamnějším památkám patří barokní zámek zvaný Kolowratský. Rychnov nad Kněžnou je branou do Orlických hor a skýtá v muzeích velké památkové bohatství Orlicka.

Román Poklad, který napsal Alois Jirásek je inspirovaný hledáním pokladu na zřícenině hradu Potštejn. Potštejn patří mezi největší zříceniny u nás. Kostelec nad Orlicí je vzdálen od Potštejna asi 11 km jihovýchodně. K hradu se dostanete pohodlnou cestou z náměstíčka stejnojmenné obce. Najdete zde také zpřístupněný zámek.

Zámek Častolovice, který postaven ze všech možných stavebních slohů a jehož dějiny sahají až do 13. století, byl původně vodní tvrz. V renesanční zámek byl přestavěn později, nyní si můžete prohlédnout 20 místností tohoto turisty vyhledávaného místa. Za zmínku stojí i rozsáhlý anglický park s vodní a růžovou zahradou.

Tip na ubytování v Kostelci nad Orlicí je Hotel Panský Dům. Tento kostelecký hotel nabízí profesionální služby jako příjemně zrekonstruované pokoje, hotelovou vinárnu, půjčovnu horských kol a dokonce máte možnost se projet po Orlici díky půjčovně kanoí, raftů a kajaků.

 

TOPlist