Kašperské Hory - informace o městě

Horské město Kašperské Hory se rozkládá nedaleko horního toku řeky Otavy a bývá označováno jako vstupní brána Národního parku Šumava. Ke Kašperským Horám je také neodmyslitelně vázán nedaleký hrad Kašperk, který v minulosti střežil Zlatou stezku.

TIPY na výlety v okolí Kašperských Hor

Pokud se chcete projet na kole, pak vyrazte na šumavské cyklotrasy. Po právu jsou označovány jako jedny z nejlepších u nás, protože mají výborné značení, svoji délkou předčí ostatní a vedou kolem krásné šumavské přírody. Můžete vyrazit na trasy nazvané „Po stopách Adalberta Stiftera", Vltavským kaňonem“, „Schwarzenberská cesta“, a na několik dalších desítek cyklotras. 

Chcete poznat nejrozsáhlejší hradní zříceninu u nás? Pak zajeďte 25 km na sever směrem na Horažďovice do obce Rabí, kde se nachází stejnojmenná zřícenina. Rabí se pyšní nejvyspělejším obranným systémem ve své době v Evropě. Úkolem hradu bylo chránit obchodní cestu, která spojovala města Horažďovice a Sušice a v neposlední řadě bohatá rýžoviště zlata, která se nacházejí podél řeky Otavy.

Boubínský prales je přírodní rezervací ležící v samotném nitru Šumavy a je přirozeně volně rostoucím lesem, který není ovlivňován člověkem. Na vrcholu hory Boubín (1362) se nachází nejvýše položená rozhledna v České republice. Pokud na ni vystoupáte, naskytne se Vám nádherný pohled na nekončící zeleň. Další obdivuhodností je pramen Vltavy – tenký nenápadný pramínek je počátkem nejdelší řeky v ČR.

TIP na ubytování v Kašperských Horách je Parkhotel Tosch, kde vás budou hýčkat masážemi a poté si zarelaxujete v sauně, soláriu nebo si protáhnete tělo ve fitness centru. Pobytové wellness balíčky vás nechají zapomenout na rušný městský život.

TOPlist