Jedovnice - informace o městě

V okrese Blansko je největší obcí městys Jedovnice, ležící na křižovatce důležitých moravských center Brna, Blanska, Prostějova a Vyškova. V Jedovnici a okolí budou nadšeni turisté, milovníci vodních sportů i obdivovatelé moravského krasu.

TIPY na výlety v okolí Jedovnice

Nejznámější propast v České republice Macocha a spolu s ní Punkevní jeskyně jsou od Jedovnice vzdáleny pouhé 4 km autem. Prohlídka Punkevní jeskyně začíná u „Strážce“, který je největším jeskynním stalaktitem, poté projdete sifonovou chodbou až na samotné dno Macochy. Suchou cestu vystřídá plavba na loďkách podzemní Punkvou, která Vás zavede k Vodnímu dómu a k nejkrásnější jeskyni v Moravském krasu, Masarykova dómu.

Jedovnice a okolí jsou také velmi přátelští k cyklistice po Moravském krasu. Obklopeni nádhernou přírodou se můžete vydat do Blanska trasou dlouhou 23 kilometrů. Z Jedovnice se vydáme lesní cestou na Bukovinu. Odkud se vydáme z kopce mezi poli a údolím až ke křtinskému chrámu. Z obce Křtiny pojedeme do kopce do Habrůvky. Odtud přes vísky Olomučany a Klepačov dojedeme až do Blanska.

TIP na ubytování v Jedovnici je Penzion Wendy, který je rodinným penzionem zakládajícím si na osobním přístupu ke každému z hostů.

TOPlist