Jáchymov - informace o městě

Jáchymov, lázeňské městečko s necelými třemi tisíci obyvatel, leží na severozápadním okraji Čech a je součástí Karlovarského kraje. Nedaleko města vystupuje mohutný hřbet hory Klínovec, na který se dostanete lanovkou. Nadmořská výška kolísá od 560 do 750 m n.m a panuje zde podhorské klima. Jižní svah Krušných hor, do kterého je město vklíněno, chrání Jáchymov proti severním větrům.

V Jáchymově jsou situovány jedny z nejvíce unikátních lázní na světě, protože zde léčí radonovou vodou, která pomáhá při onemocnění nervového systému a páteře, kožních nemocech, onemocnění kloubů a vylepšuje stavy u pacientů s cukrovkou.

Důl Svornost vznikl v roce 1529 a je nejstarší z uranových dolů na světě. Ovšem prvotním důvodem byla těžba stříbrné rudy, ze které se razily tolary. S těžbou uranu se začalo až v 19. století. Původně byl jáchymovský důl využívaný na tvorbu barev a po objevení účinků radonové vody zde vznikly i Jáchymovské radonové lázně.

TIPY na výlety v okolí Jáchymova

Dominantou Jáchymova je kromě krušnohorského vrchu Klínovec také Šlikovský hrad, vzniknuvší na začátku 16. století za účelem ochrany a kontroly výnosné jáchymovské těžby a osady pod ním. Hrad za třicetileté války vyhořel a zůstaly dvě věže.

TIP na ubytování v Jáchymově je Hotel Berghof, který nabízí útulné ubytování a mnoho sportovních i relaxačních možností. Je vzpomenuto i na rodiny s dětmi, pro které je před hotelem situováno dětské hřiště.

TOPlist