Čeladná - informace o městě

Čeladná, která v posledních letech zažívá bouřlivý rozvoj, je horskou obcí v samém srdci Beskyd. Kolem Čeladné je nádherná, mnohde nedotčená příroda, kde protéká řeka Čeladenka a další potoky a říčky s průzračně čistou vodou. Centrum obce každým rokem rozkvétá, nově přibylo náměstí s obchody, byty i hotelem. Tradici lázeňství od roku 1902 tu drží Beskydské rehabilitační centrum.

Tipy na výlety v okolí Čeladné

Pro milovníky golfu přímo vybízí návštěva špičkového, 36jamkového golfové hřiště s bohatým zázemím a stylovou restaurací. Tento golfový resort se stal ve střední Evropě největší. Nachází se kousek jižně od Čeladné asi 1 km od centra. Hned vedle golfového areálu máte možnost se ubytovat v hotelu Zámečku na Čeladné, který je oblíben nejen pro svoji polohu v podhorské oblasti, ale také díky komfortnímu ubytování v rodinné atmosféře.

Tak zvanou Valašskou cestou vede pěkná, nenáročná desetikilometrová procházka od vlakové nádraží a zpět do centra Čeladné. Po cestě budete míjet areál Beskydského rehabilitačního centra spolu s parkem se vzácnými dřevinami a Ferdinandovým pramenem, poté přetnete trať a dojdete k Ruskému kostelíku. Po modré značce přijdete k Horní Čeladné a podél silnice se lze dostat zpět do centra.

Pro ty sportovně zdatnější mající rádi turistiku v krásné přírodě lze doporučit náročnější trasu s převýšením 750 metrů. A kudy vás provede? Vyrazte směrem na Horní Čeladnou, poté u studánky Cyrilka pokračujte podél řeky Čeladenky na Kociánku. Zde se vydáte po modré značce k chatě Martiňák. Zelená značka nás zavede na Čertův Mlýn. Pokud se vydáte namísto po zelené po červené turistické značce, tak vás zavede na beskydské Pustevny. Ty jsou pojmenované po poustevnících, kteří zde žili. Dřevěné stavby postavil v lidovém slohu významný slovenský architekt D. Jurkovič. Zpátky se dostanete buď autobusem do Frenštátu a odtud vlakem do Čeladné či se vytrvalí turisté mohou vydat zpět do Čertova Mlýna pěšky.

TIPy na ubytování v Čeladné: Vyberte si z nabídky horských hotelů a penzionů v Čeladné, doporučujeme dostatečně dopředu, bývají brzy obsazené.

TOPlist