Vrchlabí - informace o městě

Vrchlabí leží na úpatí našich nejvyšších hor, rozkládá se v údolí horního toku Labe. Je právem nazýváno vstupní branou do Krkonoš. Kromě celé řady historických památek nabízí Vrchlabí mnoho příležitostí turistických, lyžařských i cykloturistických.

Tipy na výlety v okolí Vrchlabí

V malebném městě Vrchlabí si nenechte ujít shlédnutí augustiniánského kláštera z počátku 18. století, renesanční zámek ze století 16. a měšťanské štítové domy s podloubím. O akce ve Vrchlabí také není nouze. Každý rok první srpnovou sobotu si mnoho návštěvníků oblíbilo Pivní slavnosti, které se konají na náměstí T. G. Masaryka. Další akcí je jazzový festival Jazzlabí konající se v únoru městském kinu.

Kousek od Vrchlabí, zhruba 3 km na sever si v zimě dobře zalyžujte ve skiareálu Herlíkovice, který je pro své dlouhé sjezdovky oblíben. Pár set metrů od sjezdovky využijte ubytování v Pensionu Albis, kde Vás potěší příjemnými cenami za ubytování. Pokud budete ve Vrchlabí v létě, tak zdejší sedačkovou lanovku můžete využít k cyklistickým či pěším výletům. Odměnou vám bude nádherný výhled z kamenné rozhledny na hoře Žalý, který měří 1019 m n. m.

Oblíbená turistická trasa začína na náměstí Míru ve Vrchlabí, poté stoupáte do Kněžnic až k rozcestí silnic na Křížovkách. Dále stoupejte k rozhledně na vrchu Přední Žalý. Odtud vstoupíme na tzv. Bucharovu cestu, kde projedeme přes vrchy Šerín a Černou skálu na Labskou. Tady po hrázi Labské přehrady konečně dojdeme k Michlovu Mlýnu.

Asi 10 kilometrů od Vrchlabí na západ se nachází obec Poniklé. Zde můžete navštívit Muzeum Krkonošských řemesel. Čeká na Vás zobrazení dřívějšího života v Podkrkonoší, expozice hospodářských strojů, drátování, zpracování lnu a podobné. Hned vedle se nachází firma Rautis, která vyrábí vánoční ozdoby a nabízí prohlídky své výrobny.

TIP na ubytování: Rezervujte si ubytování v některém z hotelů, penzionů nebo apartmánů ve Vrchlabí. S výběrem toho pravého ubytovacího zařízení pro Vás pomůže fotogalerie u každého hotelu či penzionu, a také recenze od skutečně ubytovaných zákazníků.

TOPlist