Vráž - informace o městě

Obec Vráž je situována v Jihočeském kraji nedaleko královského města Písek a leží v malebném údolí Otavy a Opavy. První zmínka o Vráži pochází z roku 1323, kdy bylo město dáno do zástavy Rožmberkům.  je obklopeno rybníky a lesy. Lázně Vráž u Písku stojí v krajině plné zelených lesů a rybníků, a proto jsou ideální pro všechny obdivovatele přírody a příznivce turistiky a cyklistiky.

Lázně Hotel Vráž se nachází v zámeckém areálu, který pochází z roku 1875 a který vlastnil rod Lobkowiců. Krásný novogotický zámeček sloužil původně jako lovecké letní sídlo a později jako zotavovna. Kolem zámku se rozkládá udržovaný anglický park, který je ideální k procházkám a klidné relaxaci. Od roku 1989 se celý zámecký areál stal Rehabilitačním lázeňským sanatoriem, které poskytuje komplexní lázeňské služby.

TIPY na výlety v okolí Lázní Vráž

Četně navštěvovaným místem zdejšího kraje je vodní nádrž Orlík, která je vyhledávaná především sportovci a rekreanty. Za vaši návštěvu rozhodně stojí i raně gotický hrad Zvíkov nebo královský zámek Orlík. Pokud se zajímáte o historii a kulturu, tak navštivte nedaleké město Písek, které je vzdáleno asi 10 km.

Královské město Písek leží na řece Otavě a jeho prvními osídliteli byli Keltové. Historické centrum města je od roku 1990 vyhlášené městskou památkovou zónou. Stojí zde raně gotické hrad, který nechal zbudovat sám Přemysl Otakar II. a ve kterém dnes sídlí Prácheňské muzeum. Symbolem města je kamenný most, který je nejstarším kamenným mostem v Čechách.

TIP na ubytování ve Lázních Vráž je Lázně Hotel Vráž, který nabízí dokonalé spojení stylového ubytování a profesionálních lázeňských služeb.

TOPlist