Vranov nad Dyjí - informace o městě

Kolem meandrující řeky Dyje je situováno rekreační centrum Vranov nad Dyjí. Městečko a okolí jsou rájem turistů, neboť Vranov nad Dyjí na východě navazuje na Národní park Podyjí. Turisticky atraktivní je též Státní zámek Vranov nad Dyjí či Vranovská přehrada.

TIPY na výlety v okolí Podyjí

Více než 100 km značených tras nabízí svým návštěvníkům oblasti Národního parku Podyjí (NP Podyjí) a rakouského NP Thayatal. Tam, kde čaruje řeka Dyje, tam tvoří NP Podyjí a NP Thayatal dohromady bilaterální území. Trojjazyčné turistické informační tabule potěší každého návštěvníka. Můžete se kochat atraktivními skalními výhledy, historickými památkami a dalšími charakteristikami národního parku.

Nedaleko Vranova se nachází Výrovská přehrada, která je obklopena smíšenými lesy, a je známá jako klidné místo. Z kempu můžete podnikat výlety na kole, jít na houby, rybařit nebo jen relaxovat u vody.

Jako podyjská obranná soustava byl vybudován Státní Zámek Vranov nad Dyjí. První zmínka o zámku je již v Kosmově kronice z 11. století. Pro koho jsou dlouhé prohlídky nudné, může navštívit bývalou zámeckou kočárovnu se sezónní výstavou "Hodiny a hrací stroje minulosti". Pouze 300 metrů od zámku se nachází Pevnostní muzeum – areál československého opevnění. Jsou zde celkem tři zrekonstruované objekty z dob II. světové války a krátká naučná stezka, která zahrnuje objekt lehkého opevnění a končí u zámku.

Tento nádherný kraj střeží mohutné hrady, které se tyčí nad hlubokými údolími několika řek. Podyjí není jen rájem pro milovníky přírody, ale i rájem vinařským. Naše nejstarší vinice jménem Šobes se nachází právě tady v Podyjí a bylo by hříchem ji nenavštívit.

TIP na ubytování ve Vranově nad Dyjí je Zámecký hotel Vranov umístěný v malebném údolí řeky Dyje. V tomto komfortním a romantickém hotelu se budete cítit přímo královsky!

TOPlist