Vimperk - informace o městě

"Brána Šumavy“, tak je nazývané městečko Vimperk, které leží na samotné hranici Šumavy. Vimperk je umístěný pod šumavským vrcholem Boubín, v nadmořské výšce 700 m n. m. Atraktivní polohu ještě umocňuje fakt, že Vimperk leží na hlavním silničním tahu do Německa.

Město Vimperk proslulo knihtiskem a sklářstvím, později pak textilním a nábytkářským průmyslem. Renesanční zámek Vimperk byl založen na místě tzv. královského hradu ze 13. století, na zemské stezce do Solnohradu. V současnosti v areálu zámku sídlí Vimperské muzeum.

Mezinárodní filmový festival o zvířatech a přírodě, který se jmenuje NaturVision, byl v roce 2009 ve Vimperku již poosmé. A že se líbil, o tom svědčí téměř dva tisíce diváků. Součástí byla i mezinárodní fotosoutěž.

TIPY na výlety v okolí Vimperka

Šumava aneb největší národní park nejen v Čechách, ale i ve Střední Evropě, nabízí spoustu turistických lákadel. Jsou jimi například Prales Boubín, nespočetně jezer, z nichž velikostně dominující je jezero Černé nebo rozsáhlé cyklostezky. Vodácky oblíbené řeky jsou Vltava, Otava či Vydra.

Poslední dobou se rozšiřuje fenomén cykloturistiky, a tak si pojďme představit cyklotrasu, která vede okolím města Vimperk, a je vhodná i pro rodiny s většími dětmi. Její název je příznačný - „Pod Boubínem“. Začíná u Informačního střediska Vimperk, odkud se vydáte po zelené značce směrem ke Klášterci. Odtud přes Lipku a rozcestí pod Světlou horou na Kubovu Huť a rozcestí pod Boubínem vás červená značka dovede přes Veselku a Pravětín zpátky k IC Vimperk.

Městem Vimperk a okolím prochází řada naučných stezek i pro pěší. S významnými památkami města Vimperk a blízkého okolí vás seznámí naučná stezka „Údolím vimperských památek“ a po svazích Boubína v okolí měst vás pak provede „Lesnická naučná stezka“.

TOPlist