Vílanec - informace o městě

Vílanec je malá vesnička 6 km jižně od Jihlavy se zhruba 300 obyvateli. Dominantou obce Vílanec je kostel Sv. Jakuba Většího ze 13. století.

TIPY na výlety v okolí Vílance u Jihlavy

Královské horní město Jihlava, ve kterém byly stříbrné doly, je díky nim skutečně bohatá na architektonické památky. V 16. století vzniklo Jihlavské podzemí, které je druhé největší v Čechách. I vy si můžete prohlédnout podzemní katakomby. Jednou z hlavních atrakcí je městské opevnění – Brána Matky Boží. Městská památková rezervace je jedinečnou kombinací renesanční, gotické a barokní architektury. K navštívení láká také Jihlavská ZOO, kde žije přes sto druhů zvířat. V létě můžete shlédnout komentované ukázky krmení a výcviku sov a dravců. Ubytování poskytne například Mahlérův Penzion Na hradbách, který se nachází nedaleko památek zapsaných v seznamu UNESCO.

Město Telč je právem nazýváno renesanční perlou. K vyjmenování všech skvostů Telče nám pár řádků nestačí. Jeďte se do Telče podívat:-). Z obce Vílanec se Telč vzdaluje 20 km směrem na jih. V tomto nádherném městě si vychutnejte procházku po renesančním náměstí se zámkem a parním mlýnem. Oblíbeným místem je také Staroměstský rybník, jehož lemují barokní sochy.

TIP na ubytování ve Vílanci jsou Hotelové komplexy Mlýnhotel 1 a Mlýnhotel 2, které nabízejí příjemné ubytování v tříhvězdičkovém komfortu nedaleko rybníků.

TOPlist