Velké Losiny - informace o městě

Velké Losiny se nacházejí v Olomouckém kraji nedaleko města Šumperk v Jeseníkách a obec je proslulá spoustou zajímavostí. Velké Losiny leží v turisticky velmi atraktivní lokalitě v Jeseníkách poblíž hory Praděd. Nenechte si ujít návštěvu Ruční papírnu ve Velkých Losinách a spolu s ní Muzeum papíru. Návštěva Termálních lázní Velké Losiny bude balzámem pro vaše tělo i duši.

Papírna ve Velkých Losinách byla založena roku 1596 a je stále funkční, jak se můžete sami přesvědčit v prohlídkovém okruhu. Historii výroby papíru vám prozradí v muzeu, kde shlédnete prvopočátky manufakturní výroby. Termální lázně Velké Losiny mají letitou tradici a patří k jedněm z nejznámějších na Moravě. Můžete se zde ubytovat a užívat si lázeňských procedur nebo jen využít termálního koupaliště

Zámek Velké Losiny, který je velmi známou dominantou obce Velké Losiny, leží na jižním okraji obce mezi zalesněným kopcem a říčkou Losinkou. Impozantní jsou především trojpodlažní arkády na severní straně trojkřídlého areálu. Dominantu zámku Velké Losiny, kterou uvidíte zdaleko je osmiboká věž se zámeckými hodinami

TIPY na výlety v okolí Velkých Losin

Hojně navštěvovaným místem zdejšího kraje Jeseníků jsou Vodopády Bílé Opavy. Návštěvníci tu mají dobrý přístup i proto, že tímto malebným krajem prochází naučná stezka s panely, které informují o všelijakých pozoruhodnostech. Jelikož je cesta místy obtížná a jištěná žebříky a řetězy, vydat by se na ni měli zdatnější osoby. Na naučnou stezku kolem Vodopádů Bílé Opavy se dostanete od Karlovy Studánky nebo z druhé strany od Chaty Barborka.

Horské středisko Ramzová je nejen centrem lyžařským. Pro milovníky letní turistiky se stává atraktivní hřebenovka z Šeráku, na který můžete vyjet lanovou dráhou právě z Ramzové na Červenohorské sedlo. V zimě na vás lanovka vytáhne až na samotný Šerák. Další sportovní možností jsou Horské minikáry, které se nacházejí asi 100 metrů od vlakové zastávky a přímo u silnice č. 369.

TIP na ubytování ve Velkých Losinách je Wellness hotel Diana, který nabízí úžasné spojení luxusního ubytování a profesionálních wellness služeb.

TOPlist