Uherský Brod - informace o městě

Královské bývalo město Uherský Brod. Dnes toto neméně vznešené město leží na jihovýchodní Moravě, v oblasti zvané Slovácko. Zavítejte do města kde se možná narodil, minimálně však v dětství žil pan Jan Ámos Komenský.

Poznejte bohatou historii a památky Uherského Brodu prostřednictvím naučného okruhu městem zvaného Stezka městskou památkovou zónou Uherský Brod. Celkem 15 různých zastavení jako například Chrám Mistra Jana Husa, Obelisk – Via Lucis s bronzu, Dominikánský klášter a kostel Nanebevzetí Panny Marie a mnoho dalšího. Na stezce potkáte i 5 zvukových doprovodů k nejzajímavějším pamětihodnostem, které zájemce seznamují se zajímavostmi a historií jednotlivých architektonických objektů.

Tipy na výlety v okolí Uherského Brodu

13 km na severovýchod od Uherského Brodu se nachází největší moravské lázně patřící současně mezi mezi ty nejkrásnější – Lázně Luhačovice. Své umění zde totiž ukázal architekt Dušan Jurkovič, který vytvořil soubor secesních lázeňských domů inspirovaných lidovým stavitelstvím. Luhačovice leží v údolí řeky Olšavy v CHKO Bílé Karpaty a pramení zde 17 léčivých minerálních pramenů.

Nenechte si ujít návštěvu malého městečka Bojkovice ležícího východně od Uherského Brodu a to v blízkosti s hranicemi se Slovenskem. Přímo ve městě je situován kostel sv. Vavřince s barokními varhany, Tetaurky a Hraběcí hrobka. Poslední dva zmiňované objekty jsou unikátní šestiboké kaple ze 16. století. Pýchou Bojkovic je ovšem rozlehlý zámek Nový Světlov, který se majestátně tyčí na kamenném ostrohu. Zámek je postaven ve slohu tudorské gotiky a má zde expozice Městské muzeum Bojkovice, v areálu se nachází restaurace a můžete se zde můžete ubytovat v Penzionu Zámeček Bojkovice, zrekonstruované tříhvězdičkové pokoje, bazén a možnost si zahrát tenis vám jistě udělají radost!

TIP na ubytování v Uherském Brodě je v Hotel Palmira, který nabízí pohodlné a klidné ubytování. Perličkou je, že v ceně ubytování je mytí automobilu hotelovém autoservisu!

TOPlist