Teplice nad Metují - informace o městě

Teplice nad Metují jsou součástí chráněné krajinné oblasti Broumovsko a naleznete je na severovýchodě Čech. Město leží na horním toku řeky Metuje, nedaleko od hranic s Polskem. Jeho historie se datuje již od roku 1362, kdy se o něm dochovala první písemná zmínka. Za vlády Přemysla Otakara II. zde byly vybudovány dva hrady Střmen a Skály. Teplice nad Metují se staly městem roku 1972.

Zdejší významnou historickou památkou je barokní kostel sv. Vavřince, který byl postaven roku 1724. Uvnitř můžete obdivovat starobylé stropní malby a vyřezávané zařízení. Mezi další architektonické skvosty patří renesanční Horní zámek, který je dnes sídlem radnice, a Dolní zámek v raně barokním stylu, jehož zahradní zeď je dekorována plastikami Braunovy školy v Kuksu.

TIPY na výlety v okolí Teplic nad Metují

Broumovsko a Adršpašsko-teplické skály nabízí nepřeberné možnosti výletů. Na své si zde přijdou všichni vášniví turisté, cyklisté a horolezci. Když vstoupíte do skalního města, tak si budete připadat jako v pohádkové říši. Pískovcové skály tvoří vysoké věže, úzké soutěsky, tajemné jeskyně a hluboké rokle. Z vyhlídky vás čeká úžasný výhled na město Teplice nad Metují a jeho okolí.

Pokud aspoň trochu patříte mezi dobrodruhy a obdivovatele historie, pak podnikněte výlet ke zřícenině skalního hradu Střmen. Na samotnou zříceninu vedou strmé železné schody, za jejichž výšlap budete odměněni nezapomenutelně krásným výhledem. Za zmínku stojí i renesanční dvoupatrový zámek Adršpach, který sídlí v sousedním městě Adršpach. V zámeckých prostorách můžete navštívit muzeum, které vám poskytne zajímavé informace o horolezectví.

TIP na ubytování v Teplicích nad Metují je Penzion a restaurace Rybárna, který zajistí útulné zázemí a ubytování pro všechny návštěvníky Teplic nad Metují a Broumovska.

TOPlist