Svoboda nad Úpou - informace o městě

Svoboda nad Úpou je horské městečko ležící ve Východních Krkonoších v údolí řeky Úpy na úbočí Rýchorského hřbetu. Ve Svobodě nad Úpou začínají turistické trasy a cyklotrasy po Krkonoších. Svoboda nad Úpou je umístěna vedle Jánských Lázní, odkud vede lanovka na Černou horu. A vzápětí jste přímo v srdci Krkonoš!

TIPy na výlety v okolí Svobody nad Úpou

Pojeďte se podívat ze Svobody nad Úpou do Adršpašských Skal. Toto jedinečné pískovcové skalní město láká turisty již několik století. Stovky skalních věží a majestátních masivů tvoří monumentální scenérii, jenž vás ohromí svou krásou. Okruh prohlídky skalním městem vás provede labyrintem roklí a skalních soutěsek.

Pěkný rodinný výlet ze Svobody nad Úpou můžete mít do Babiččina údolí, které je národní přírodní památkou, které nese jméno po babičce naší přední spisovatelky Boženy Němcové. Ratibořické údolí se nachází mezi Ratibořicemi a Českou Skalicí a mezi nejznámější objekty patří Staré Bělidlo, Viktorčin splav, vodní mandl, ratibořický zámek s parkem či panská hospoda.

TIP na ubytování ve Svobodě nad Úpou je Měšťanský dům, který vás příjemně překvapí útulným rodinným ubytováním za přátelské ceny.

TOPlist