Staré Hamry - informace o městě

Staré Hamry se nacházejí hluboko v nitru Moravskoslezských Beskyd, a tak jsou významným turistickým střediskem cestovního ruchu a cílem pro ubytování pro mnoho návštěvníků čarokrásné Beskydské krajiny.

Co vidět ve Starých Hamrech

Památky a zajímavosti ve Starých Hamrech vynikají horským rázem a můžete obdivovat a navštívit třeba Pomník Maryčky Magdónové, který připomíná básníka Petra Bezruče a jeho Slezské písně. Na Gruni, což je jeden z významných hřebenů Beskyd, je k vidění Dřevěný kostel Panny Marie postavený na konci 19. století.

Asi 5 kilometrů od Starých Hamrů se můžete ubytovat v Horské chatě Bílá. Radost vám udělá venkovní bazén i možnost zapůjčení si sportovních potřeb.

TIPy na výlety v okolí

Přírodní zajímavostí je pak přírodní rezervace Poledňava, která skýtá beskydské bučiny s klenem, buky a smrky a dalšími přirozenými beskydskými porosty. Vzácnou flóru nalezneme na horské louce o rozloze 2 hektary zvané Podgruň.

Horská oblast Bílý kříž a s ní dřevěný bílý kříž tvoří výchozí bod nádherných hřebenových túr, například na Visalaje a na hřeben Gruň. Cestou na Gruň pak minete Experimentální ekologické pracoviště a již zmiňovaný dřevěný kostelík na Gruni. Vědecké pracoviště lze po předchozí domluvě navštívit a poslechnout si odborný výklad.

TIP na ubytování ve Starých Hamrech: Pro rodiny a náročné hosty je doporučený Apartmánový dům Bílý Kříž. Luxusní čtyřhvězdičkové ubytování v prostorných apartmánech zaručuje, že si na vašem pobytu v Beskydech dokonale odpočinete!

 

TOPlist