Srní - informace o městě

V srdci Národního parku Šumava se nachází rekreační obec Srní. Toto významné rekreační středisko leží v nadmořské výšce 845 m n. m. pod vrchem Spálený a nad údolím divoké řeky Vydry. Kolem Srní jsou výborné podmínky pro milovníky cykloturistiky i pro pěší turisty. I filmoví režiséři upoutalo Srní a okolí. Natočila se zde trilogie s Tomášem Holým, a to Pod jezevčí skálou, Na Pytlácké stezce a Za trnkovým keřem...

Nedaleko obce stojí vyhlídková věž Poledník, kde je k vidění za příznivého počasí i hora Klínovec v Krušných horách nebo německé a rakouské Alpy. Turisté mohou spatřit Tříjezerní slať, která je jednou z typických šumavských vysokohorských vrchovištních rašelinišť.

Tipy na výlety v okolí Srní

Přírodní rezervace Boubínský prales, která leží v samotném srdci Šumavy, je přirozeně volně rostoucím lesem neovlivňovaným člověkem. Na vrcholu hory Boubín (1362) se nachází nejvýše položená rozhledna v České republice. Pokud patříte mezi ty aktivnější a vyšlápnete si na ni, naskytne se vám nádherný pohled na nekončící zeleň Šumavy. Nezapomeňte navštívit pramen Vltavy – tenký nenápadný pramínek je počátkem nejdelší řeky u nás.

Naučná stezka Povydří končí a začíná u vodní elektrárny v Čeňkově pile a je jednou z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších míst na Šumavě. Ze Srní nás dovede k Čeňkově pile pozemní komunikace č. 169 směr Sušice, nachází se zhruba 3 km ze Srní. Vede krásným kaňonem řeky Vydry proslulé svým balvanovitým korytem. Cestou potkáme obří hrnce, viklany a kamenné moře.

TIPem na ubytování v Srní je Hotel Antýgl. Čeká na vás jedinečný výhled do Šumavského údolí. Využijte nabídky tohoto levného ubytování v Srní v Hotelu Antýgl a rázem se ocitnete v kouzelné přírodě Šumavského národního parku!

TOPlist