Soběšovice - informace o městě

Soběšovice jsou součástí rozsáhlé rekreační oblasti na Ostravsku. Nacházejí se v okrese Frýdek-Místek, kraji Moravskoslezském a konkrétně leží na pravém břehu Žermanické přehrady. V Soběšovicích mají návštěvníci mnoho příležitostí ke sportu i ke kulturním zážitkům.

TIPY na výlety v okolí Soběšovic

Okolí Soběšovic a přehrady je vhodné pro pěší i cyklistické výlety. Jedna z cyklostezek vede po obvodu celé Žermanické přehrady a nedaleko severní části přehrady se rozprostírá přírodní rezervace Žermanický lom. Najdete zde ohrožené druhy rostlin i živočichů. Severovýchodním směrem od Soběšovic se nachází přehradní nádrž Těrlicko, kde si můžete vyzkoušet vodní lyžování.

Zhruba 15 kilometrů od Soběšovic můžete navštívit město Frýdek-Místek, kde se nacházejí dvě historická jádra, a to díky faktu, že obec byla do roku 1943 tvořena 2 městy – Frýdkem a Místkem. Turisticky vyhledávaným se stal frýdecký zámek, který byl původně gotickým hradem a dnes v něm sídlí Muzeum Beskyd.

TIP na ubytování v Soběšovicích je Pension Monti, nabízející mnoho sportovních i společenských aktivit k příjemné, nejen rodinné rekreaci!

TOPlist