Roztoky - informace o městě

Roztoky se pomalu ale jistě stávají satelitním sídlištěm Prahy, neboť do centra Prahy je to blíže než z některých částí Prahy. Poslední dobou také Roztoky zažívají obrovský příliv obyvatel v souvislosti s masívní výstavbou nových bytů.

Co navštívit v Roztokách

Tak jednoznačně nejznámější historickou pamětihodností je Zámek Roztoky u Prahy, který byl původně Gotickou vodní tvrzí postavenou ve 13. století. Nyní je zámek renesanční s prvky barokními a pseudobarokními. Na přilehlém skvostném zámeckém parku jsou sochy a vzácné dřeviny. V areálu sídlí také Středočeské muzeum Roztoky u Prahy.

Tipy na výlety v okolí Roztok u Prahy

Pražané a další , kteří se chystají rekreovat v Roztokách u Prahy tak mohou využít třeba Hotel Alexandra postavený v anglickém stylu jako výchozí bod pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí...

Zhruba dvacet kilometrů na sever se nachází obec Nelahozeves. Asi vám bleskne hlavou, že se tam narodil hudební skladatel Antonín Dvořák. Můžete navštívit jeho rodný dům, který najdete 300 metrů od vlakové zastávky Nelahozeves. Ovšem v obci byl také postaven nádherný renesanční zámek Nelahozeves, mezi jehož největší lákadla patří cenná sbírka uměleckého řemesla a obrazů. Zámek je otevřen po celý rok a koná se zde celá řada jarmarků, společenských setkání a zámek čas od času ožívá zvuky středověkého tržiště s rytířskými kláními.

Mělník je královské věnné město na soutoku našich dvou nejvýznamnějších řek – Labe a Vltavy. A to je hned pár důvodů, proč jet z Roztok u Prahy asi 30 kilometrů na severovýchod do Mělníku. Úchvatný pohled na Mělnický soutok, který přitahuje velké množství turistů se naskytne na terase u zámku. Mělník je město moderní, které ovšem nezapře svojí více než tisíciletou historii.

TIP na ubytování v Roztokách je Academic Hotel & Congress Centre. Nároční hosté, organizátoři i účastníci kongresu budou spokojeni, neboť hosté jistě ocení moderní ubytování ve čtyřhvězdičkovém komfortu a relaxaci při masážích a v bazénu.

TOPlist