Rokytnice v Orlických horách - informace o městě

Označením „hlavní město Orlických hor“ se pyšní město Rokytnice v Orlických horách. A opravdu má co svým návštěvníkům nabídnout. V zimě je toto lyžařské středisko ideální pro rodiny s dětmi, v létě je významným podporovatelem turistiky v tomto regionu. Hned na náměstí se můžete ubytovat v Penzionu Rampušák, součástí tohoto levného hotelu je i horská hospůdku s místními specialitami!

Tipy na výlety v okolí Rokytnice v Orlických horách

Asi 5 kilometrů od Rokytnice se nachází další dělostřelecká pevnost a nazývá se Hanička. Byla vybudována ve 30. letech minulého století jako předválečné opevnění před stále více nebezpečným Německem. Prohlídky jsou v létě každou hodinu, a také je dobré vědět, že teplota v podzemí je 8 ° C, a že cesta k Haničce je asi 20 minut od záchytného parkoviště krásnou přírodou.

Se spisovatelem Aloisem Jiráskem se váže jedna příhoda – napsal román Poklad, inspirovaný hledáním pokladu na zřícenině hradu Potštejn, jedné z největších zřícenin u nás. K hradu se dostanete pohodlnou cestou z náměstíčka stejnojmenné obce. Najdete zde také zpřístupněný zámek.

TIPem na ubytování v Rokytnici v Orlických horách je Horský hotel Rokytenka, který byl nedávno kompletně zrekonstruován, a tak svým hostům nabízí moderní ubytování se stylovou restaurací.

TOPlist