Rokytnice nad Jizerou - informace o městě

Toto horské středisko se nachází v Krkonošském národním parku jižně od Harrachova. Rokytnice nad Jizerou je známá svým lyžařským areálem, kde nalezneme jedny z nejdelších sjezdových tratí v České republice.

Tipy na výlety v okolí Rokytnice nad Jizerou

Vaše první cesta může vést na rozcestí Ručičky, odkud si můžete vybrat svůj cíl pěšky, na kole i na běžkách. Cesty vás zavedou např. na Rýžoviště, do Harrachova, na Voseckou boudu a další. Na celé okolí dohlíží Krakonoš, dominantní dřevěná socha, která zajisté zaujme vaši pozornost.

Poznejte Rokytnici nad Jizerou a okolí pomocí naučné stezky „Okolo Rokytnice“. Pro pěší i pro cykloturisty je určen nenáročný okruh, který vás provede malebnou krajinou Rokytnicka s krásnými výhledy na panorama Krkonoš, Jizerských hor i na celé údolí Rokytnice. Naučná stezka zahrnuje dvanáct zastavení, na kterých se dozvíte o přírodních krásách, kulturních zajímavostech a o historii Rokytnice nad Jizerou.

Působivá a rozsáhlá je zřícenina hradu Nístějka, který byl významným gotickým hradem založeným ve 14. století rodem Valdštejnů. Hrad byl zničen požárem, ale dochováno je mohutné zdivo a zbytky sklepů. Tuto romantickou zříceninu najdete jižně od Rokytnice nad Jizerou, mezi Jabloncem nad Nisou a obcí Poniklá.

V sousedním Harrachově je oblíbeným cílem návštěva hornického muzea. Při vaší návštěvě obdržíte přilbu a plášť a procházíte asi kilometrou trasu typickým prostředím rudného dolu. Spatříte akumulátorovou lokomotivu, důlní vozy, ukázky minerálů fluoritových ložisek a jiné. I děti budou nadšené!

TIPem na ubytování v Rokytnici nad Jizerou je rodinný Hotel Krakonoš, kde naleznete pohodlné ubytování v pokojích nebo v apartmánu. Vybrat si můžete v naší databázi hotelů a penzionů jiný, dle vašich osobních představ.

TOPlist