Rokycany - informace o městě

Rokycany leží na soutoku říčky Klabavy a Holoubkovského potoka. Jsou okresním městem v západních Čechách ležících východně od Plzně a západně od Berouna. Město je situováno ve výběžcích Brd.

Historie města Rokycany

Rokycany jsou jedním z nejstarších měst v České republice, první zmínky o něm pochází z počátku 12. století z Kosmovy kroniky. V 16. století bylo město povýšeno na královské město Rudolfem II. Rokycany ve středověku sužoval požár a několikrát vyhořely.
V roce 1850 se město stalo sídlem okresu a koncem 19. století se v Rokycanech rozvíjela kultura, průmysl a vzdělání.

Architektonické památky

Dominantou Rokycan je kostel sv. Pany Marie Sněžné, který doplňuje mariánský sloup. Na náměstí jsou opravené měšťanské domy, kterým vévodí budova radnice.
Navštívit můžete hvězdárnu, která leží na severním okraji města v nadmořské výšce 400 metrů nebo vojenské muzeum s bojovou technikou do roku 1938.

Kultura a sport v Rokycanech

Milovníci umění mohou navštívit některé ze tří muzeí, např. Okresní muzeum Dr. Bohuslava Morávka, Městské divadlo či kulturní dům.
Příznivci, kteří rádi aktivně využívají čas mohou i s dětmi absolvovat několik turistických výletů nebo cyklovýletů. Za nepříznivého počasí se dají využít hřiště na squash, házenou nebo bowling.

Zajímavosti v okolí Rokycan

Okolí Rokycan láká návštěvníky na spoustu zajímavostí. Pokud se chcete pokochat historickými památkami navštivte klášter Plasy, klášter v Kladrubech nebo Konstantinovy lázně.
Zájemci o umění piva mohou navštívit nedaleký plzeňský pivovar s muzeem a dozvědět se tak o tomto pivním moku více informací.

TOPlist