Rajnochovice - informace o městě

Rajnochovice jsou rekreační obcí v severovýchodní částí Hostýnských vrchů, kde údolím protéká říčka Juchyně. Rajnochovice patří pod chráněnou oblast Hostýnských vrchů a v okolí se nachází několik přírodních rezervací.

TIPY na výlety v Rajnochovicích

Z Rajnochovic si můžete vylepšit den pěknou procházkou na Kelečský Javorník, odkud jsou nádherné výhledy do dáli. A to nejen na Hostýnské vrchy, ale také na Javorníky, Vsetínské Vrchy i Beskydy. Kelečský Javorník lze zdolat i na kole a patří k oblíbeným místům v Hostýnských Vrších.

Hostýn, 700 m n. m., je poutním místem s kruhovou bazilikou, která je zasvěcena P. Marii Hostýnské. Za příznivého počasí se naskýtá rozhled až na město Kroměříž. Zážitek z výhledu umocníte díky nedaleké rozhledně. Na Hostýně se během roku konají poutě a 1.1. se zde pořádá každoroční půlnoční mše. Hostýn je výtečné místo pro cykloturistiku a turistiku.

Asi 40 km od Rajnochovic navštivte architektonickou perlu Moravy – město Kroměříž. Pýchou „Hanáckých Atén“ je Arcibiskupský zámek se svými květinovými zahradami. V Kroměříži si nenechte ujít návštěvu velkého náměstí s podloubím, které je hned vedle Arcibiskupského zámku.

TIP na ubytování v Rajnochovicích je Hotel Zubříč, který poskytuje klidné ubytování v nádherné přírodě.

TOPlist