Průhonice - informace o městě

Obec Průhonice se nachází v kraji Středočeském, okrese Praha-západ. Od centra Prahy se dostaneme do Průhonic po 15 km jízdy směrem na jihovýchod, na Chodov. První zmínky o Průhonicích se vyskytují již ze 12. století, když byl vysvěcen románský kostelík Narození Panny Marie

Nejen Pražané si jezdí oddychnout do některého hotelu nebo penzionu v Průhonicích. Rezervujte si proto svoje ubytování v Průhonicích v okrese Praha-západ včas. Proslulá je zejména Dendrologická zahrada, která je jedinečnou sbírkou dřevin a unikátní flory ve Středočeském kraji.

Co navštívit v Průhonicích a okolí

V Průhonicích se setkáme hned s několika zajímavostmi, které rozhodně stojí za vidění. A k nim patří Zámek Průhonice, který je dominantou i okolní krajině. Původně gotická tvrz byla přestavěna ve stylu české novorenesance. Zámek je obklopen rozsáhlým průhonickým parkem, ve kterém najdete mnohé exotické a vzácné zástupce z rostlinné říše. Při návštěvě si možná vzpomenete na nějakou pohádku – vyskytuje se totiž poměrně často v pohádkách.

Neopomeňte také návštěvu Dendrologické zahrady za Průhonicemi. Je umístěna ihned za Průhonicemi směrem na Uhříněves. Nebo můžete přijet z Prahy městskou hromadnou dopravou, kde je zastávka Praha – Uhříněves. Dendrologická zahrada je přehledně členěna do celků kde rostou různé druhy dřevin listnatých a jehličnatých stromů, barevná či růžová louka nebo Mokřady.

TIP na ubytování v Průhonicích je v Hotelu Floret, kde kromě kvalitního ubytování naleznete i relaxační centrum se saunou, soláriem a vnitřním bazénem.

TOPlist