Příbor - informace o městě

Příbor je město pyšnící se narozením Sigmunda Freuda, který patří mezi osobnosti ovlivňující celé minulé i nynější století v oblasti psychologie a psychiatrie. Příbor se rozkládá na mírně zvlněném terénu na obou březích řeky Lubiny a je lemován krásnou scenérií podhůří Moravsko-slezských Beskyd s vyhlídkou třeba na Radhošť či Štramberskou trúbu.

Tipy na výlety v okolí Příboru

Nenáročná a přitom pěkná trasa spojuje dvě významná města Příbor a Frenštát pod Radhoštěm. Osu tvoří řeka Lubina a trasa vede po silničkách nebo polních cestách, kde se na několika místech můžete kochat pohledem na panorama Beskyd, a také hrádkem Dětřichovice. Po prohlídce Frenštátu pod Radhoštěm se odtud vydejte na oblíbený turistický cíl, Pustevny. Cestu si můžete ulehčit tím, že pojedete autobusem do Trojanovic a zde pokračovat po silnici zvané Knížecí až k Pustevnám.

Krásnému městečku Štramberk situovanému na kopci, dominanuje věž bývalého gotického hradu ve tvaru válce, tzv. Trůba. Určitě stojí za ochutnání tak zvané Štramberské uši, které se téměř 800 let pečou na počest bájného vítězství nad Tatary, kteří pustošili jeden kraj za druhým, ovšem na území Štramberka se utopili po noční bouřce. Zbyly po nich jen pytle s lidskými uši. Štramberk leží asi 10 km jižně od Příboru, u obce Kopřivnice.

TIPem na ubytování v Příboru je stylový Penzion Freudův sen, kde vás přivítá milý personál, a také vás potěší komfortní ubytování v tříhvězdičkovém standardu.

TOPlist