Přední Výtoň - informace o městě

Malá Šumavská vesnička, která leží na břehu údolní nádrže Lipno a v Chráněné krajinné oblasti Šumava, je situována v okresu Český Krumlov, kraji Jihočeském. Přední Výtoň se chlubí původně klášterním, nyní pozdně gotickým, kostelem sv. Filipa a Jakuba, a také se dochovaly dvě lidové stavby - chalupy s polovalbovými sedlovými štíty...

Přední Výtoň u Lipna je hlavně rekreační středisko pro rodiny s dětmi i skupiny přátel, které v létě relaxují u Lipna a v zimě využívají Šumavské sjezdovky nebo běžecké trasy.

TIPY na výlety v okolí Přední Výtoně u Lipna

Český Krumlov, jihočeské nádherné historické město, je situováno necelých 40 km na sever od Přední Výtoně. Tato perla Jižních Čech rozhodně stojí za návštěvu, jelikož je městem mnoha tváří. Pokud se zrovna netrefíte do jedné z pořádaných akcí, můžete se kochat mnoho významnými architektonickými, kulturními i technickými zajímavostmi města Český Krumlov. K ubytování lze využít například Ubytování Zámecké schody nebo Penzion Na Ostrově.

Přírodní památka Svatý Tomáš je situovaná jihovýchodně od stejnojmenné osady na hřbetu Velkého Plechýho. Přístupové cesty ke Svatému Tomášovi jsou od Pasečné, Frýdlavy nebo Kyselova. Na vyznačených zpevněných cestách můžete pozorovat státem chráněné ohrožené druhy rostlin i živočichů a smíšený horský suťový les.

TIP na ubytování v Přední Výtoni u Lipna je Garni hotel Albatros, který leží přímo u Lipenské přehrady. Hotel u Lipna poskytne skvělé zázemí pro vaši aktivní i pasivní dovolenou u Lipna.

TOPlist