Praha-východ - informace o městě

Praha-východ je okresem v kraji Středočeském, se sídlem v Praze. Praha-východ se rozkládá téměř na 755 km² a počet obyvatel se přibližuje 130 000. Mezi 110 obcemi se nachází 8 měst, z nichž nejznámější města okresu Praha-východ jsou Říčany či Brandýs nad Labem-Stará Boleslav či Úvaly.

TIPY na výlety v okrese Praha-východ

Jedním z nejpozoruhodnějších souměstí u nás je Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Už jen svoji polohou dokazuje výjimečnosti. Brandýs je situován na 50 metrovém poměrně strmém břehu a z druhé strany Labe je umístěna Stará Boleslav na úplné rovině. Stará Boleslav vznikla o 400 let dříve než Brandýs, někdy mezi 9. - 10. stoletím. Stará Boleslav byla slovanským hradištěm a byl zde založen majestátní hrad. Nyní můžete mezi památkami obdivovat kostely, baziliku či kryptu. V Brandýse nad Labem se nachází hrad přestavěný na státní zámek. Sháníte-li ubytování poblíž Prahy s veškerým zázemím moderního kvalitního ubytování, pak si rezervujte Hotel Paganini v Brandýse nad Labem.

Národní přírodní rezervace Větrušická rokle je chráněné území, které se rozléhá na údolním svahu pravého břehu řeky Vltavy. Procházka kolem romantické řeky Vltavy, skalních stěn a rozmanitých dřevin bude pro vás relaxací a zaručeně si odpočinete od starostí běžných dnů.

Asi 4 km na jihozápad od souměstí se nachází zřícenina gotického hradu Jenštejn. Zřícenina je situována ve stejnojmenné obci. Výraznou a nejzachovalejší částí hradu je mohutná věž, jejíž vrchol naskýtá působivou vyhlídku na okolí. Spojte návštěvu gotického hradu Jenštejn se souměstím Stará Boleslav - Brandýs nad Labem a udělejte si pěkný rodinný výlet!

TIP na ubytování v Praze-východ jsou malebné Říční lázně Jizerka, které se nachází v obci Nový Vestec jen 30 minut jízdy od centra Prahy.

TOPlist