Pec pod Sněžkou - informace o městě

Město Pec pod Sněžkou patří mezi nejnavštěvovanější a zároveň nejznámější horská střediska v České republice. A není divu, neboť Krkonoše a vlastní Krkonošský národní park mají co nabídnout všem návštěvníkům. Pec pod Sněžkou leží v nadmořské výšce 750 m n. m. V údolí řeky Úpy, Lučního a Zeleného potoka v nádherné krajině pod vrcholky nejen Sněžky, ale také Černé hory, Liščí hory, Jeleního Vrchu či Studniční hory.

TIPY na výlety v okolí Pece pod Sněžkou

Prvním tipem je výlet na Sněžku, který může podniknout jakkoli fyzicky zdatný jedinec. Ten méně zdatný totiž může využít lanové dráhy na Sněžku, která začíná v Peci pod Sněžkou a má mezi zastávku na Růžové hoře, aby pokračovala na samotný vrchol naší nejvyšší hory. Ti, kteří se vydají na Sněžku po svých, tak si mohou vybrat zda se vydají po cestě vedle lanové dráhy na Sněžku nebo půjdou třeba „pekelně náročnou“ cestou Obřím dolem.

Navštivte také významnou technickou památku v podzemí na Obřím dole nazvanou Důl Kovárna Obří Důl. Uvidíte funkční repliky historického důlního zařízení a dokonce si můžete vyzkoušet jak pracovali havíři ve středověku! K Dolu Kovárna Obří Důl se dostanete vchodem z bývalé boudy Kovárna v Obřím dole.

Přírodní zajímavostí doporučenou k prohlídce je Úpské rašeliniště, které je nejrozsáhlejším krkonošským rašeliništěm na rozvodí Bílého Labe a Úpy. Jak se dostanete k Úpskému rašeliništi? K severní části rašeliniště vás dovede modré turistické značení od Luční boudy.

TIP na ubytování v Peci pod Sněžkou v Krkonoších je Hotel Emerich, který je umístěn hned vedle sjezdovky. Z hotelové restaurace je navíc panoramatický výhled na Krkonoše včetně nejvyšší hory Sněžky.

TOPlist