Ostrov - informace o městě

Město Ostrov (Známé také jako Ostrov nad Ohří) je situováno na soutoku Jáchymovského potoka a Bystřice, na úpatí Krušných hor mezi historicky významnými městy Karlovy Vary a Jáchymov. Město Ostrov bylo v době funkčních uranových dolů základnou pro zaměstnance, a v této době vznikala sídliště. Centrum Ostrova nad Ohří je postaveno v tradicionalistické architektuře SORELA a je významnou památkou, která je chráněna jako městská památková rezervace.

TIPY na výlety v okolí města Ostrov

Nechte se zlákat poklidnou lázeňskou atmosférou a navštivte Karlovy Vary, které jsou vzdálené od města Ostrov asi 10 km jižním směrem. Chcete shlédnout panorama Karlových Varů? Vydejte se na Rozhlednu Diana, která je dostupná lanovkou umístěnou blízko Grandhotelu Pupp. Rozhledna Diana nabízí nádherný výhled na celé Karlovy Vary i okolí a je přístupná na Výšině Přátelství po celý rok.

Pro ty, kteří dávají přednost turistice v horách, doporučujeme navštívit Boží Dar představující vstupní bránu do Krušných hor. Pokud se vám nechce přímo na nejvyšší horu Krušných hor – Klínovec, můžete navštívit krušnohorský přírodní skvost – Národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště, nacházející se západně od Božího Daru na ploše 930 hektarů. Naučná stezka „božídarské rašeliniště“, v délce 2,3 km vás provede východní částí rezervace.

TIP na ubytování v Ostrově nad Ohří je Hotel Krušnohor, ve kterém můžete kromě pohodlného ubytování v pokojích nebo apartmánech využít salonku pro pořádání rodinných oslav nebo firemních školení.

TOPlist