Ostravice - informace o městě

Obce Ostravice je především rekreační a turistické letovisko, jíž dala název stejnojmenná řeka. Nachází se u Frýdlantu nad Ostravicí jižně asi 5 km v srdci Moravsko-slezských Beskyd.

Tipy na výlety v okolí Ostravice

Obec Ostravice je výchozím bodem pro zdolání Lysé hory, královny Beskyd. Každodenně se vrchol stává cílem množství turistů, kteří si nenechají ujít nádherný výhled nejen na celé Beskydy a okolí, ale při troše štěstí i na Tatry. Ovšem výšlap dosahuje vyšší obtížnosti. Často míváte pocit, že už přeci musíte být na vrcholu, když pak v dálce zahlédnete vysílač vrcholku Lysé Hory. Ostravice je také místem největšího množství vodních srážek v celé ČR. Pro představu zde každoročně padne kolem jeden a půl metru vody v podobě deště či sněhu.

Vodáci jistě znají řeku Ostravice, která si získala název dle svého ostrého toku. Šanci poznat její krásu ze břehu mají i návštěvníci, kteří se vydají na Naučnou stezku Kamenec. Dozvíte se, jak řeka vypada před zásahy člověka, jak formovala krajinu či jakým způsobem ovlivnila osídlení, průmysl a rozvoj města. Trasa této přírodovědné stezky vede po březích Ostravice od Harcovského mostu ve Frýdlantu nad Ostravicí po lávku na Lubně. Zajímavostí se stal fakt, že tok řeky Ostravice zčásti tvoří historickou zemskou hranici Moravy a Slezska.

Bezpečné adrenalinové dobrodružství zažijete v horském lanovém centru Opičárna přímo v Ostravici. Lanové překážky dosahují výšky 3 až 12 metrů a čeká na vás 5 různých tras překážek zavěšených v korunách stromů. Překonejte sami sebe!

TIP na ubytování v Ostravici: Rezervujte si ubytování dle vlastního výběru v některém z hotelů, penzionů nebo apartmánů v Ostravici nebo v okolí. Hledání vám usnadní recenze hotelů od skutečně ubytovaných zákazníků i bohatá fotogalerie jednotlivých hotelů a penzionů.

TOPlist