Odry - informace o městě

Odry jsou situovány na horním toku řeky, od níž je pro město odvozen název. Prosperitu města historicky přinesla těžba stříbra a olova v době Husitské. Památková zóna je tvořena renesančními měšťanskými domy a neoklascistní kašnou.

Oderská oblast nabízí výtečné terénní podmínky pro pěší i cykloturistiku. Za návštěvu stojí vodní mlýn Wesselky v Loučkách, skála Panny Marie u Klokočůvku. Zimní radovánky v podobě sjezdového lyžování na vás čekají v HEIparku v Tošovicích, kde se rozprostírá také bobová dráha.

TIP na výlety v okolí města Odry – Odersko

Vrásový soubor u Klokočůvku je přírodní památka situovaná asi 8 kilometrů od města Odry proti proudu řeky Odry. Vrásový soubor tvoří součást přírodního parku Oderské vrchy. Pokud si budete chtít výlet protáhnout, pak severovýchodním směrem od Vrásového souboru se rozkládá přírodní památka Na Čermence a jihozápadním směrem najdeme přírodní rezervaci Královec.

Stříbrné jezírko u Fulneku, které vzniklo v bývalém galenitovém dole, zaujímá plochu rozlohu 500 metrů čtverečních. Kolem bezodtokového jezírka se rozprostírají mokřadné louky a rostou vzácné dřeviny i rostliny. Ve Stříbrném jezírku se dokonce vyskytují raci říční a je možné spatřit i čolka obecného nebo čolka horského.

TIP na ubytování v Odrách je v hotelu Dělnický dům v Odrách, který vznikl nástavbou na historickou budovu. V komplexu najdeme pokoje, apartmány, restauraci, vinárnu, kavárnu i sportovní halu!

TOPlist