Mladá Boleslav - informace o městě

Mladá Boleslav leží zhruba 50 kilometrů severovýchodně od Prahy a je statutárním městem Středočeského kraje. Město leží v blízkosti Českého ráje.

Historie Mladé Boleslavi

Historie se traduje až do 10. století. Z 10. století pochází také starobylý boleslavský hrad, který založil Boleslav II. V 19. století zde byla založena automobilka Lauren a Klement, v jejíž tradici dnes pokračuje jedna z nejvýznamnějších firem České republiky Škoda Auto. Tato firma patří ke světově významným automobilkám a představuje významný pilíř českého průmyslu.
Mladá Boleslav je rodištěm mnoha osobností, sportovců i umělců. K nim patří olympijský vítěz Jan Železný nebo umělkyně Adina Mandlová.

Architektonické památky

Z historických památek v Mladé Boleslavi můžeme jmenovat Mladoboleslavský hrad, kde se nacházejí cenné sbírky regionálního muzea nebo nově zrekonstruovaný gotický měšťanský palác Templ.
V Mladé Boleslavi budete rovněž obdivovat renesanční radnici, která zaujme sgrafitovou fasádou, Sbor českých bratří, ve kterém se pořádají koncerty nebo kostel sv. Havla.

Kultura a sport v Mladé Boleslavi

Jedno z největších lákadel pro návštěvníky Mladé Boleslavi je Škoda Auto Muzeum, kde se automobily vyrábějí již více jak 100 let.
Pokud se vypravíte do Mladé Boleslavi v polovině června, můžete navštívit Dobový letecký den. Zde si přijdou na své především příznivci historických letounů z Čech i zahraničí.
Mezi oblíbené a hojně navštěvované kulturní akce patří také Středověké jarmarky nebo Festival evropských filmových úsměvů.
Sportovní příznivci mohou navštívit prvoligový fotbal, jít si zaplavat do zrekonstruovaného venkovního bazénu nebo zabruslit na zimním stadionu.

Okolí Mladé Boleslavi

Na trase Mladá Boleslav - Jičín se nachází hrad Kost, což je jeden z nejzachovalejších středověkých hradů v Čechách. V Jičíně se pobavíte na festivalu Pohádek.
V okolí Mladé Boleslavi je mnoho turistických i cyklistických stezek, které nabízí možnost výletů pro všechny věkové kategorie.

TOPlist