Malá Úpa - informace o městě

Jednou z mála krkonošských obcí, které mají dlouholetou tradici je Malá Úpa. K rozsáhlé rekreační oblasti patří několik bývalých osad jakými jsou Pomezní boudy, kterými prochází hranice s Polskem, dále Mokré Jámy a Nové domky.

TIPY na výlety v okolí Malé Úpy

Víte, že na území Malé Úpy připadá i nejvyšší vrchol ČR – Sněžka? Je vzdálená pouhých 7 kilometrů od Malé Úpy a vede k ní příjemná cesta téměř podél státní hranice s Polskem.

Mezi zajímavé a oblíbené tůry patří hřebenový přechod na východ, směrem na Žacléř. Můžete též využít cyklobus, který vás doveze do Harrachova. Zpátky do Malé Úpy se dostanete přes českou nebo polskou stranou Krkonoš.

Udělejte si výlet do nejbližší polské vesnice, obce Kowary, kam se dostanete pěšky, na kole nebo autem. Pokud zajedete i do obce Karpacze, můžete si vychutnat výtečného smaženého pstruha. V obci Kowary navštivte Park miniatur, který vás uvítá milým mottem: „Usmívej se, protože jsme pro Tebe postavili zemi fantazie“. Ale to není všechno:-), neboť podzemní turistická stezka „Štoly Kowary“ vás bude provádět světem opravdové historie, záhad a pověstí. Po 3 km z obce Kowary dojedete do obce Karpacze, kde si můžete vylovit svou rybu a tu si pak nechat připravit nebo si vyberte některou z rybích specialit rovnou z jídelního lístku.

TIPem na ubytování v Malé Úpě je Apartmánový dům Klárka, který je nově postavený a disponuje domácky zařízenými apartmány. Pokud se při ubytování v Malé Úpě chcete cítit jako doma, pak s ubytováním v Apartmánovém domě Klárka neváhejte.

TOPlist