Malá Skála - informace o městě

Perla Českého ráje, Malá Skála, je malebným krajem pod skalní stěnou Vranovského hřebene v hlubokém údolí řeky Jizery. Na hřebenu jsou zbytky gotického hradu přístupného po vyhlídce. Každoročně se tu koná oblíbený hudební festival Benátská noc. Pěkné ubytování za rozumnou cenu nabízí Hotel Kavka přímo na Malé Skále.

TIPY na výlety v okolí Malé Skály

Na strmém pískovcovém útesu nad pravým břehem řeky Jizery se hrdě tyčí Strážní hrad Vranov. Protože zaujímá úctyhodnou délku 400 metrů je v současné době našim nejdelším skalním hradem. Na hradišti jsou umístěny romantické mohyly a pomníky, které oslavují významné spisovatele, legendární hrdiny, vojevůdce či české panovníky. Tyto památníky sem nechal instalovat F. Z. Römisch a hradiště nazval Pantheon. Dodnes se zachovalo velké množství památek a dominantou Pantheonu je novogotický letohrádek s břidlicovou věžičkou.

Přírodní park Maloskalsko spadá společně s Prachovskými skalami a Kozákovskem do Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Zajímavé je Maloskalsko především díky světle žlutým pískovcům, které vznikly v období druhohor. K turistickým zajímavostem dále patří skalní bludiště na Kalichu a Chléviště se zříceninou hradu Zbiroh, na druhé straně pak zřícenina hradu Frýdštejn nebo skalní útvar Drábovna.

TIP na ubytování na Malé Skále v Českém ráji je Hotel Skála situovaný u řeky a nabízející ubytování ve tříhvězdičkovém standardu.

TOPlist