Loučná nad Desnou - informace o městě

Loučná nad Desnou je rekreační obec v Jeseníkách, v okrese Šumperk, kraji Olomouckém, kterou protínají turistické i cykloturistické trasy CHKO Jeseníky. Přímo v Loučné nad Desnou stojí zámek se zámeckým parkem. V Loučné nad Desnou budou nadšeni pěší turisté i cyklisté!

TIPY na výlety v okolí Loučné nad Desnou

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně, která je zahrnutá v seznamu 7 divů České republiky, je unikátní technickou památkou a nejvýkonnější vodní elektrárnou v ČR s několika evropskými NEJ. Pokud si elektrárnu chcete prohlédnout, je nutností se předem objednat, návštěva stojí rozhodně za to! Nacházejí se na území obce Loučná nad Desnou.

Nedaleko Loučné nad Desnou, pouhých 5 km na jih, se nacházejí Velké Losiny. Ty představují obec, ve které najdeme spoustu zajímavostí. Navštivte Ruční papírnu a s ní spojené Muzeum papíru, kde shlédnete prvopočátky manufakturní výroby. Papírna byla založena roku 1596 a je stále funkční, jak se můžete sami přesvědčit v prohlídkovém okruhu. Termální lázně Velké Losiny mají dlouholetou historii a jsou jedny z nejznámějších na Moravě. Můžete zde pobýt déle a užívat si lázeňských procedur nebo jen navštívit termální koupaliště.

Nejoblíbenější trasou v Jeseníkách se stala hřebenovka Hrubého Jeseníku s nejvyšším bodem Praděd. Začneme na Červenohorském sedle, v Karlově Studánce. Na Ramzovském sedle se dá nastoupit na hřebenovku a cestu si v případě potřeby ulehčíte sedačkovou lanovkou na Šerák.

TOPlist