Lomnice nad Lužnicí - informace o městě

Malé město Lomnice nad Lužnicí je umístěno u hranice CHKO Třeboňsko, v rybníkářské krajině. Třeboň je vzdálena 8 km směrem na jihovýchod od Lomnice nad Lužnicí. Město je rájem všech vyznavačů turistiky i cykloturistiky!

TIPY na výlety v okolí Lomnice nad Lužnicí

Z Lomnice nad Lužnicí, která má výhodnou polohu v Jižních Čechách, můžete podnikat výlety do okolí oblíbené rybníkářské oblasti. Zajeďte se podívat do Třeboně, která je situována mezi známými rybníky Svět a Rožmberk, na tak zvané Zlaté stoce. V Třeboni na vás dýchne romantická atmosféra, proslulé památky i třeboňská krajina. Pokud si budete chtít Třeboň důkladněji prohlédnout, či jste návštěvníky některého z festivalů, jako je např. Okolo Třeboně, pak si nezapomeňte rezervovat ubytování v Třeboni. Například Hotel Galerie nabízí tříhvězdičkové ubytování na vysoké úrovni.

Pouhých 24 km od Lomnice nad Lužnicí je situována Hluboká nad Vltavou a její skvostný novogotický zámek Hluboká nad Vltavou, který patří k nejnavštěvovanějším místům v Jižních Čechách. Hluboká nad Vltavou se nepyšní jen zámkem. Na břehu romantického Munického rybníka se rozprostírá například Zoologická zahrada Ohrada.

TIP na ubytování v Lomnici nad Lužnicí je Rodinný Hotel Bohemia, který vám poskytne bezproblémové zázemí pro vaši dovolenou nebo cestu do Lomnice nad Lužnicí.

TOPlist