Loket - informace o městě

Městečko Loket proslulo zejména majestátním hradem. Ovšem i samotné město vás nadchne svoji architekturou a malebnou okolní krajinou. Johann Wolfgang Goethe o Lokti kdysi řekl: "Dnes jsme byli v Lokti, který je nade všechen popis překrásně položen a lze jej ze všech stran obdivovat jako krajinářské umělecké dílo".

Gotický hrad byl založen v románském slohu již ve 12. století a svoji současnou podobu získal v 15. století za vlády Václava IV. Hrad sloužil delší dobu jako vězení. Přesvědčil se o tom i tehdy tříletý budoucí český král a římský císař Karel IV. V současnosti je možné shlédnout archeologické expozice, výstavu historických chladných i palných zbraní či expozici porcelánu v Markrabském domě.

V Lokti kromě starobylého města navštivte unikátní přírodní divadlo. Divadlo se chlubí vynikající akustikou a hráli zde například umělci z národního divadla. Na prknech přírodního divadla stáli Voskovec, Werich a další. K představení není potřeba žádná technika a konají se tu divadelní představení, ale i koncerty a kulturní akce.

Tipy na výlety v okolí Lokte

Nechte se unášet lázeňskou atmosférou v blízkých Karlových Varech, které jsou vzdáleny od Lokte jen necelých 10 kilometrů. Procházku po kolonádě a ochutnávku léčivých pramenů můžete doplnit o výšlap na Rozhlednu Diana. Ta se nachází poblíž Grandhotelu Pupp, je dostupná i lanovkou a nabízí nádherný výhled na celé Karlovy Vary i okolí.

Tip na ubytování v Lokti je rodinný Penzion Ve Skále, který poskytuje komfortní ubytování na úrovni tříhvězdičkových hotelů. 

TOPlist