Lipno nad Vltavou - informace o městě

Malebná obec Lipno nad Vltavou, je položena na levém břehu údolní nádrže Lipno nad Vltavou, nedaleko přehradní hráze. Historie obce sahá až do 16. století, kdy Lipno nad Vltavou patřilo mezi dřevařské osady, které přepravují dřevo po Vltavě.

Vodní elektrárna byla společně s přehradou vybudována v padesátých letech minulého století a od té doby začalo být v obci živo. Původní osada byla zatopena a místo ní bylo postaveno nové letovisko. Lipno leží pod vrcholem Kramolín, a tak je nejen vyhledávaným letním střediskem, ale i zimním. Zimní lyžařské středisko skýtá sjezdové a běžecké tratě, a i rozsáhlý snowpark a největší lyžařské hřiště pro děti v České republice.

V nádherném prostředí lipenského jezera je pro návštěvníky vystavěno několik hotelů a penzionů, jako například Hotel Restaurant Admiral, umístěný v samém srdci této hojně navštěvované oblasti.

Tipy na výlety v okolí Lipna nad Vltavou

Jen asi 30 kilometrů od Lipna nad Vltavou se nachází historická perla České republiky, Český Krumlov. Název města byl odvozen z přírodních podmínek a konkrétně ze tvaru území, na kterém se Český Krumlov rozkládá - leží v esovitě zakřivených meandrech řeky Vltavy. Německy "Krumme Aue" znamená "křivý luh". V Českém Krumlově se nachází v historickém centru kolem 300 památkově chráněných objektů, druhý největší hradní a zámecký komplex u nás a pro zajímavost i nejstarší barokní divadlo na světě!

Samotný ráj pro cykloturisty představuje pravý břeh Lipna s málo frekventovanými silničkami v oblasti s panenskou přírodou. V létě si vyjeďte na Krumlovskou cyklotrasu, která patří k velmi oblíbeným. Co vás na cyklotrase čeká? Na trase dlouhé 74,2 km můžete navštívit papírnu Větřní a za městysem Frymburk se můžete vykoupat v přehradě Lipno. Nechte se kochat krásami Českého Krumlova, čeká na vás přírodní i kulturní zážitek.

TIPem na ubytování v okolí Lipna nad Vltavou je hotel Rezidence Club Canada, který nabízí profesionální ubytovací a stravovací služby, a dokonce moderní wellness sportovní studio ve vlastních prostorách.

TOPlist