Lednice - informace o městě

Obec Lednice se nachází na jihu Moravy, v okresu Břeclav a je známá především svými architektonickými skvosty. Spolu s Valticemi tvoří tzv. Lednicko-Valtický areál, který má úctyhodnou rozlohu přes 280 km2.

Nenechte si ujít návštěvu Zámku Lednice, který se nachází 12 km od města Mikulov. Kromě 2 zámeckých okruhů si můžete prohlédnout tzv. Grottu, což je uměle vytvořená jeskyně, ve které se nachází i výstava čertů, rarachů a strašidel.

Hned vedle unikátního zámku je situován zámecký skleník, kde se můžete potěšit pohledem na subtropické či tropické rostliny. Vyzdvihnout lze také program letových ukázek dravých ptáků. Uvidíte nálet na kořist, střemhlavý let nad vašimi hlavami a podobné kousky dravců.

Navštivte unikátní množství kulturních pamětihodností, které jsou od sebe tak blízko, že jej lze pohodlně navštívit pěšky. Není divu, že toto Lichtenštejnské panství je zapsáno do seznamu UNESCO. Při procházkách tímto krajinným celkem lze obdivovat vedle hlavních zámků také drobnější stavby, jako je Apollónův chrám, minaret a desítky dalších. Celý komplex doplňují rozkvetlé vznešené zahrady. Budete se tu cítit jako v pohádce.

Uprostřed skvostného lednického zámeckého parku se nachází Minaret. Je to nejstarší rozhledna u nás – minaret byl postaven roku 1802. Po celá dvě století byl udržován, proto se tato muslimská stavba dochovala v plné svojí kráse. Z lednického minaretu je nádherný výhled na Lednicko-Valtický areál, proto neváhejte a zdolejte 302 schodů.

Vydejte se do postarší barokní jízdárny, kde spatříte fascinující podvodní svět, který byste možná spíše čekali v Austrálii nebo třeba v jihočeských rybnících. Poznejte vodní říši, která skýtá ryby, sasanky, korýše či korály.

TIP na ubytování v Lednici je Hotel My, který nabízí luxusní ubytování přímo v Lednici, pár stovek metrů od Zámku Lednice. Pokud se ubytujete v Hotelu My, pak na svůj pobyt na Jižní Moravě jen tak nezapomenete!

TOPlist