Lázně Libverda - informace o městě

Lázeňské městečko Lázně Libverda je situováno v malebné kotlině horského masivu Smrk a svahu Jizerských hor. Pavilony lázeňských domů v Lázních Libverda byly postaveny na konci 18. století v klasicistním a empírovém stylu. Lázně Libverda dále krášlí dvoukřídlá kolonáda a klasicistní zámeček, který je ozdoben Clam-Gallasovský erbem.

TIPY na výlety v okolí Lázní Libverda

Nejen lázeňští hosté mohou využít ke koupání místní rybník Petr, jehož voda je zabarvená zbytky nevytěžené rašeliny. Rybník se stává součástí Přírodního parku Peklo, kde můžete kromě malebné přírody obdivovat zachovalé roubenky. Z Lázní Libverda se k „peklu“ dostanete pěší, asi kilometrovou procházkou na západ, směrem na Raspenavu.

Na nejvyšším vrcholu Jizerských hor - Smrku se nachází nová železná vyhlídková věž, rozhledna. Byla otevřena v roce 2003 a je vysoká 23 metrů. Původní dřevěnou rozhlednu vybudovali obyvatelé Nového Města pod Smrkem jako konkurenční věž, kterou stavěli Prusové na jejich o 19 metrů nižším Stohu.

TIP na ubytování v Lázních Libverda je Hotel Nový dům, kde naleznete klidné ubytování s možností využít některý z wellness nebo lázeňských balíčků Lázní Libverda. V případě obsazenosti je vám k dispozici i další ubytovací kapacita ostatních lázeňských pavilonů. Pro klidnou dovolenou doporučujeme útulný Penzion Frýdlant.

TOPlist